Dezinsekcija ir rāpojošu un lidojošu kaitēkļu (skudru, blakšu, tarakānu, blusu, mušu u.c.) iznīcināšana.
Kukaiņu iznīcināšanu veicam ar:
Visbiežāk klienti kukaiņu iznīcināšanai izvēlas pielietot ķīmiskās apstrādes metodes.
Viena no efektīvākajām metodēm ir pielietojot miglotāju ģeneratorus. SIA „PELIAS” ir ieguvusi atestētu miglotāju ģeneratoru no ražotāja Amerikas „CURTIS DYNA-FOG” pārstāvja Baltijas valstīs, kas nodrošina kvalitatīvu dezinsekciju.
Miglotāja ģeneratora darbības princips:
Ar šiem miglotāja ģeneratoriem izveidojama emulsijas auksta migla, neizmantojot ūdeni, kā insekticīda nesēju. Ģeneratori sadala emulsiju pilienos, kas nav lielāki par 50 mikroniem (parasti 20–30 mikroni) un izmantojot ventilatoru izplata miglu vienmērīgi visā apstrādājamajā objektā. Tādiem pilieniem ir iespēja ilgi karāties gaisā. Tie ar gaisu nonāk mazāk pieejamās vietās un iznīcina visus lidojošos un rāpjošos kaitēkļus. Ar laiku pilieni saskaras, paliek lielāki un nosēžas, vienmērīgi noklājot visu virsmu.
Visbiežāk miglotāja ģenerators tiek pielietots noliktavu un ražošanas nodaļu dezinsekcijai.
Veicam kukaiņu kontroles programmas izstrādi, kura sastāv no divām daļām:
1. preventīvo pasākumu kopums;
2. iznīcināšanas līdzekļi.
Preventīvo pasākumu kopums ietver mūsu izstrādātas rekomendācijas un ieteikumus telpām un teritorijām, kurām nepieciešama atbrīvošanās no kukaiņiem. Rekomendāciju un ieteikumu izpilde nodrošinās sekmīgu dezinsekciju.
Iznīcināšanas līdzekļi – visbiežāk tiek pielietotas insekticīdās lidojošo kukaiņu ķeršanas lampas ar lipīgiem ekrāniem vai ar elektrību sitošajiem tīkliem. Šīs lampas ir izveidotas izmantojot Patentētu Synergetic® tehnoloģiju, kas palielina noķerto kukaiņu skaitu. Slazdu ar līmējošām lentēm lietošana palīdz noteikt rāpojošo kukaiņu veidu, to rašanās apstākļus un palīdz pielietot agrīnas iznīcināšanas darbības tā ierobežojot kukaiņu iekļuvi telpās.
SIA “PELIAS” kaitēkļu kontroles speciālisti individuāli novērtē uzņēmumu sanitāro stāvokli. Atbilstoši HACCP prasībām sagatavojam KKP- kritisko kontroles punktus, kur novērtējam bīstamības riska faktorus, kuri ir saistīti ar pārtikas produktu ražošanas procesu, iepakojumu un taras uzglabāšanas nosacījumiem un apdraudējumiem, kas rodas uzglabāšanas un transportēšanas laikā.
Rezultātā nosakām un ieviešam efektīvākos kaitēkļu kontroles līdzekļus, pielietojot jaunākās tehnoloģijas, kas palīdz maksimāli izvairīties no grauzēju atkārtota rašanās riska.
Graudu torņu dezinsekcija tiek veikta divos veidos, slapjā un aerosola tipa. Slapjā tipa veidā insekticīds atšķaidāms ar ūdeni, tā sagatavojot darba maisijumu. Smidzināšanu veicam ar manuālo vai motorizēto smidzinātāju pieejamās vietās, torņu grīdas, sienas līdz 6,5 metru augstumam. Aerosola tipa dezinsekcija tiek veikta ar miglotāja ģeneratoriem izveidojot emulsijas aukstu miglu, kas sasniedz mazāk pieejamas vietas (torņu augšpusē) un iznīcina visus lidojošus un rāpojošus kaitēkļus. Apstrādājot graudu torņus, veicam arī transportu lentu un pieguļošo grīdu un sienu dezinsekciju.
Daudz vērtīgas informācijas par graudu kaitēkļu radītajām problēmām atradīsiet PELIAS bukletā “Graudu aizsardzība“.
Ja fitosanitārās kontroles rezultātā Jums ir konstatēta karantīnas kaitēkļu ievešana – mēs Jums spēsim palīdzēt!
Mūsu spēkos ir likvidēt vai dezinficēt Jūsu kravu vai objektu no kaitēkļiem, vīrusiem un baktērijām. Neatkarīgi no objekta atrašanās vietas, vai tas būtu ienācis caur avio, dzelzceļa, ūdens vai autotransporta ceļiem.