Gultas blaktis ir sīki, plakani un ovālas formas rāpojoši kukaiņi-parazīti. Pieaugušās blaktis ir sarkanbrūnā krāsā, bet nimfas jeb mazuļi – caurspīdīgi. Gultas blaktis parasti dzīvo cilvēka tuvumā, piemēram dīvānā vai gultā, matraču krokās, mēbeļu plaisās, aiz tapetēm, apgaismes ķermeņos vai citās slēptās un tumšās vietās. Tās galvenokārt barojas ar cilvēka asinīm naktī, kad cilvēks guļ. Pēc barošanās tās atgriežas savā slēpnī. Normālā istabas temperatūrā blakts barojas ik pēc 5—10 dienām, taču tā var nebaroties pat mēnešiem ilgi, ja barība nav pieejama. Cilvēks blakts kodumu nejūt, bet tie var cilvēkam izraisīt ādas kairinājumu (niezi) un alerģiskas reakcijas. Blakts mūžs ir aptuveni gads, kura laikā blakts mātīte var izdēt simtiem oliņu.
Blaktis var nonākt dažādos veidos:
Pietiek ar vienu apsēklotu blakts mātīti, lai dažu nedēļu laikā rastos jauna blakšu invāzija.
Gultas blaktis ir vieni no visgrūtāk iznīdējamiem kaitēkļiem, jo tās ir sīkas un spēj ielīst praktiski jebkurā spraugā, kā arī tām ir augsta rezistence pret indēm. Tāpēc neiesakām iegādāties veikalos nopērkamās indes un censties no blaktīm atbrīvoties paša spēkiem, jo tas problēmu nelikvidēs – blaktis tikai uz indes darbības laiku paslēpsies un pēc tam atgriezīsies atpakaļ. Veikalos nopērkamajām indēm nav tik spēcīga iedarbība kā profesionālajām, tāpēc blakšu iznīcināšana būtu jāuztic profesionāliem kaitēkļu apkarošanas speciālistiem, kas zinās kādas metodes, līdzekļus un kādā daudzumā izmantot.
PELIAS blakšu iznīcināšanu jeb dezinsekciju veic:
Jāņem vērā, ka blaktis var dzīvot dīvāna/matrača iekšpusē, kur nav garantijas, ka tām piekļūs un iznīcinās termo apstrāde vai inde. Tāpēc, lai mazinātu iespēju, ka kāda blakts izdzīvo un atkārtoti rada blakšu invāziju, tad PELIAS kaitēkļu apkarošanas speciālisti pirms dezinsekcijas veikšanas iesaka: